Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Przerwa wakacyjna jest świetną okolicznością, by dać czas waszemu czworonogowi. Wyjazd z ukochanym psem to rewelacyjna możliwość, zrelaksować się, jednocześnie poświęcając pupilowi chwilę. W letnie miesiącenależy myśleć o kleszczach, ponieważ wszystkie psy są na nie narażone. Rasy psów, potrzebujące dużo aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, na przykład labradory, często mają kleszcze. Jak można uchronić nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą metodą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są różnorodne typy obroży przeciwko kleszczom. Obroże na kleszcze odznaczają się kilkumiesięczną efektywnością ,a także niską ceną. Są dostępne na potrzeby psów wielu gabarytów, dlatego z łatwością znajdziemy rozmiar dopasowaną do szyi naszego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze używane w obrożach przeciw kleszczom mogą być ziołowe lub lekami na kleszcze. Te drugie charakteryzują się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Ilość środka na kleszcze musi być proporcjonalna do wagi psa, należy zatem upewnić się przed zakupem, iż znaleziona obroża przeciw kleszczom jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Znanym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest firma Bayer, która produkuje obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, będące bezwonnymi środkami przeciw pasożytom. Dostępne są dwie obroże na kleszcze – dla psów poniżej 8kg oraz dla psów większych niż 8kg. Te obroże są jednocześnie przeciwkleszczowe ,jak i przeciwpchelne, dlatego zapewniają kompleksową ochronę pupila. Obroża Foresto działa nawet do 8 miesięcy, ponadto działa od założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą wielu groźnych schorzeń, takich jak borelioza, babeszjoza i erlichioza. Zwierzaki z przyjemnością buszujące w trawie, takie jak labradory, potrzebują wyjątkowej ochrony w postaci preparatów na kleszcze, dlatego, że zakażenie wywołana ugryzieniem kleszcza wnosi niebezpieczeństwo utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obroża dla psa na kleszcze chroni ugryzienia psa przez kleszcza, dlatego pozwala zabezpieczenie przed groźnymi chorobami. Dla labradorów, lubiące wodę potrzebna jest większa profilaktyka, przykładowo w postaci zakropień mających środek na kleszcze albo specjalne szampony działające przeciwpasożytniczo. Żeby chronić naszego psa w trakcie wakacyjnej wyprawy trzeba sprawić sobie niezawodne preparaty na kleszcze dla psa.

obroża przeciw kleszczom https://www.krakvet.pl/product-chy-3586-BAYER-Foresto-Obroza-obroza-przeciw-pchlom-i-kleszczom-dla-kotow-i-malych-psow-dl-38cm.html