Rodzaje kuwet

Wyróżniamy cztery rodzaje kuwet. Jest to:

– zakryte (występuje również z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszczące,
– z podwójnym dnem.
Te kocie toalety wymieniają się tym, gdyż dla wzoru kuwety zakrytej, trudne jest wysypywanie się żwirku, skutkiem zastosowane w niej specjalne filtry nie rozprowadza się niemiły zapach. Przeznaczone one są dla kotów, jakie lubią przekopywać, aczkolwiek uważaj – nie każde koty mogą akceptować je, jednak większość zgadza się, aczkolwiek widnieją wyjątki, które za nic nie zniosą tego.
Lecz w kwestii kuwety otwartej (klasycznej), jaka jest głównie wykonana z tworzywa sztucznego, jest ona zarezerwowana dla wszelkich kotów. Powinno się pamiętać o dobrze dobranym wymiarze. Niektóre z nich są wyposażone w zakończenie, byle bezstresowo podtrzymać higienę.

Kocia toaleta samoczyszcząca, celujący wybór dla osoby, która po prostu czują niechęć, aby wywiązywać się z tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w wykrywacz ruchu. Po cyklu, który został przez nas zaprogramowany, bądź po cykliczności, kocia toaleta samoistnie uruchamia narzędzie, które zamiata nieczystości do kontenera, alboż do kanału ściekowego. W budowie bardzo wyróżnia się od innych kuwet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą cechę płynna nieczystość spada w dół. Ten typ kociej toalety egzystuje w dwóch podkategoriach – w których można wsypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza kategoria dla tych osób, które niejednokrotnie czyszczą kocią toaletę.

Wymiary kocich toalet
Wymieniamy trzy rozmiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów jakie:

– skończyły już 84 dzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kuweta dla drobnych kociąt nie powinna być za wysoka, że może pociągać za sobą kłopot przy wejściu. Gdy tylko kot już skończy 12 tydzień życia, można zakupić nową i o większych rozmiarach kocią toaletę, po to, byleby wsypać właściwą ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jak kot lubi rozkopywać i zakopywać zanieczyszczenia w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zakryty, aczkolwiek zostało na górze napisane – powinno się uważać, ponieważ poszczególne kotki nie zaakceptują takich kuwet, większość akceptuje, ale trafiają się wyjątki.
Jeśli nie podoba Ci się to, gdy kuweta jest widoczna w Twoim pomieszczeniu, to wolno Ci podjąć decyzję na kupno mebla, w jakim można ustawić do środka kocią toaletę, gdy tylko nadejdzie pewny przypadek, że ograniczy Cię nieduża przestrzeń, to możesz się namyślić na kuwetę narożną, którą można ustawić w kącie. Dostępne są w ofercie kocie toalety narożne zakryte, jak i również bez daszka.
Powinno się również zaopatrzyć się w akcesoria, które ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie nieczystości zarówno jak i obsługę, utrudniają roznoszenie żwirku poza kuwetę i neutralizują bardzo nieprzyjemne zapachy.
furminator https://www.krakvet.pl/firm-chy-1511782221-FURminator.html