Struktura kuwet

Wyróżniamy cztery rodzaje kuwet. są to:

– zakryta (występuje też z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszczące,
– z podwójnymi dnami.
Te kuwety wyróżniają się tym, że dla przykładu kociej toalety zakrytej, ograniczone jest wyrzucanie się się żwirku, a przez zastosowanego w niej specjalnego filtru nie rozprowadza się nieprzyjemny zapach. Zarezerwowane one są dla kotów, jakie lubią przekopywać, aczkolwiek uważaj – nie wszystkie koty mogą godzić się na nie, jednak większość zgadza się, ale widnieją wyjątki, które za nic nie chcą wejść.
Natomiast w kwestii kuwety otwartej (klasycznej), jaka bywa głównie stworzona z tworzywa sztucznego, jest ta zarezerwowana dla wszystkich kotów. Należałoby pamiętać o dobrze dobranym rozmiarze. Niektóre z nich są wyposażone w zakończenie, byle łatwiej podtrzymywać ład.

Kuweta samoczyszcząca, fenomenalny wybór dla osoby, która naprawdę brzydzą się wykonywać tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w miernik ruchu. Po momencie, który został przez nas opracowany, bądź po okresowości, kocia toaleta samoczynnie uruchamia mechanizm, który zbiera zanieczyszczenia do pojemnika, albo do kanalizacji. W konstrukcji bardzo różni się od innych kuwet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest przesiewaczem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą cechę płynne zanieczyszczenie spada w kierunku dołu. Ten właśnie typ kuwety figuruje w dwóch podkategoriach – w których można wysypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza kategoria dla takich osób, które na okrągło sprzątają kocią toaletę.

Rozmiary kocich toalet
Wymieniamy trzy wymiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów które:

– skończyły już 84 dzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kuweta dla drobnych kotów nie powinna być za wysoka, iż może pociągać za sobą uciążliwość przy wejściu. w wypadku, gdy kot już ukończy 12 tydzień życia, można zakupić nową i o większych rozmiarach kocią toaletę, stąd to właśnie, aby wysypać właściwą ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jeśli kocię lubi rozkopywać i zagrzebywać nieczystości w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zakryty, aczkolwiek zostało na górze napisane – należy uważać, ponieważ określone koty nie zaakceptują takowych kocich toalet, większość akceptuje, jednak trafiają się wyjątki.
Kiedy nie podoba Ci się to, iż kocia toaleta jest dostrzegalna w Twoim pomieszczeniu, to możesz podjąć decyzję na zakup mebla, w którym można wstawić wewnątrz kocią toaletę, jeśli nadejdzie taki przypadek, bowiem ograniczy Cię nieduża przestrzeń, to możesz się zdecydować na kuwetę narożną, jaką można ustawić w kącie. Dostępne są w ofercie kuwety narożne z zadaszeniem, jak i również odkryte.
Wskazane jest jak też kupić akcesoria, które uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie brudów zarówno jak i obsługę, utrudniają roznoszenie żwirku poza kuwetę i neutralizują bardzo niemiłe zapachy.

kuweta dla kota